wtorek, 11 sierpnia 2020r. Imienieny Zuzanny i Filomeny

Strona główna separator separator separator separator ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W PROJEKCIE PRZEDSZKOLAKI NA START

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W PROJEKCIE PRZEDSZKOLAKI NA START

Na sali gimnastycznej w Zespole Szkół im. MSC w Kawęczynie w dniu 28 czerwca 2013 r. popisami artystycznymi dzieci zakończyły swój udział w projekcie „Przedszkolaki na start”. Swoimi występami najmłodsze przedszkolaki potwierdziły nabyte podczas zajęć umiejętności artystyczne i społeczne.

W dniu 12 lipca 2013 r. odbyło się spotkanie podsumowujące realizację projektu „Przedszkolaki na strat”. W spotkaniu uczestniczyli realizatorzy projektu tj. zespół  zarządzający, nauczyciele oraz kadra wspomagająca. Gościem spotkania był pan Jan Nowak Wójt Gminy Kawęczyn. W trakcie spotkania dokonano podsumowania i oceny projektu. Projekt realizowany był przez Gminę Kawęczyn przy wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Głównym celem projektu było zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej.

Realizacja projektu trwała przez 2 lata szkolne tj. 2011/2012 i 2012/2013. W ramach programu powstały 4 dodatkowe oddziały przedszkolne dla dzieci w wieku 2,5-5 lat.  Ogółem w projekcie wzięło udział 80 różnych dzieci w tym jedno niepełnosprawne oraz 86 rodziców. W ramach projektu realizowane były zajęcia z zakresu edukacji przedszkolnej, w tym specjalistyczne jak rytmika i zajęcia z języka angielskiego. Dzieci były objęte również opieką logopedyczną. Rodzice dzieci korzystali z wsparcia psychologa podczas warsztatów. Organizowane były wyjazdy  na basen, imprezy oraz spotkania z artystami z okazji Dnia Dziecka i świąt. Z okazji świąt maluchy obdarowywane były upominkami i słodyczami. Dla celów projektu zakupione zostały m. in. zabawki i pomoce dydaktyczne, meble szatniowe, materiały plastyczne, środki kosmetyczne i higieniczne. Realizację projektu koordynowała Arleta Biegańska wraz z asystentem koordynatora panią Eweliną Budą i panią Katarzyną Filipiak-Szymczak specjalistą ds. rozliczeń finansowych. Wyrazy podziękowania należą się dyrektorom szkół i przedszkola za pomoc i wsparcie przy realizacji projektu.

Efektem projektu jest nie tylko rozwój dzieci ale również wzrost umiejętności pedagogicznych ich rodziców. Trwałym efektem projektu jest utworzenie dodatkowych oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy  w Gminnym Przedszkolu i przy szkołach podstawowych. Pozwoli to do września 2013 r. objąć opieką młodsze dzieci a nie tylko te zobowiązane do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego.

Koordynator

Arleta Biegańska