sobota, 20 października 2018r. Imienieny Ireny i Kleopatry

Strona główna separator separator separator Tokary zwycięzcą I Turnieju Sołectw

Tokary zwycięzcą I Turnieju Sołectw

23 września na „ORLIKU” w Kawęczynie odbył się I Gminny Turniej Sołectw. Turniej ten Gmina Kawęczyn zorganizowała w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do współzawodnictwa zgłosiło się 8 sołectw: Będziechów, Ciemień, Kawęczyn, Marianów-Kolonia, Milejów, Tokary, Wojciechów i Żdżary. Każda sołecka drużyna składała się z 6 osób w której skład wchodziło 2 mężczyzn, 2 kobiety, jedno dziecko oraz włodarz sołectwa, którzy to uczestniczyli w 8 konkurencjach takich jak: bieg z jajkiem, rzut gumiakiem, bieg farmera z oponami, slalom na taczkach, stumilowe buty, przeciąganie liny, picie przez słomkę oraz sołecka gościna. Największą popularnością cieszyła się konkurencja sołecka gościna, gdzie zawodnicy z poszczególnych sołectw musieli przedstawić swoje sołectwo i opowiedzieć dlaczego warto je odwiedzić, w tej konkurencji najlepsze okazało się sołectwo Będziechów, które otrzymało od jury największą ilość punktów. Z kolei najtrudniejszym zadaniem okazał się bieg z jajkiem, tu zawodnicy musieli przebyć slalom z przeszkodami trzymając łyżkę w ustach a na niej jajko, konkurencja ta wymagała dużego skupienia i koncentracji, najszybciej odcinek ten bez upadku jajka pokonała drużyna z Ciemienia. Zadanie pn. stumilowe buty, które polegało na przebyciu toru przeszkód w gumiakach sprawiło zawodnikom i widowni najwięcej śmiechu, po dwóch zawodników z drużyny musiało w jak najszybszym czasie założyć skarpety, gumiaki i pokonać tor z przeszkodami, i w tej konkurenci przedstawiciele sołectwa Ciemień nie mieli siebie równych. Dla najmłodszych uczestników turnieju również czekało trudne zadanie, picie soku owocowo-warzywnego przez rurkę nie było takie proste jak wszyscy sądzili. Tu zawodnik z sołectwa Kawęczyn położył wszystkich na łopatki, wypicie 300 ml soku zajęło mu zaledwie 9,63 sekundy. Mistrzami I Gminnego Turnieju Sołectw zostało sołectwo Tokary ( 52 pkt), II miejsce przypadło sołectwu Będziechów, które w klasyfikacji ogólnej zdobyło 50 pkt, a III miejsce zdobyło sołectwo Ciemień z 43 punktami na koncie. Serdecznie dziękujemy wszystkim sołectwom które wzięły udział w I Gminnym Turnieju Sołectw, mamy nadzieję ze w latach następnych liczba sołectw znacznie się zwiększy. Dziękujemy Panu Janu Grucy Radnemu Powiatowemu za ufundowanie nagrody w postaci piłki nożnej dla zwycięzców turnieju oraz za pomoc w organizacji imprezy, dziękujemy również Gminnemu Kołu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów w Kawęczynie za włączenie się w organizacje imprezy.

Końcowa kwalifikacja przedstawiła się następująco:

Nazwa sołectwa

Ilość zdobytych punktów