czwartek, 27 czerwca 2019r. Imienieny Marii i Władysława

Strona główna separator separator separator Rusza program bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców Gminy Kawęczyn

Rusza program bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców Gminy Kawęczyn

Rusza program bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców Gminy Kawęczyn.

Mimo powszechnego dostępu do internetu w Polsce, nasz kraj w tegorocznym zestawieniu indeksu gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego zajmuje dopiero 24 miejsce w grupie 28 państw Unii Europejskiej.

Czas to zmienić!

Fundacja Legalna Kultura rozpoczęła realizację programu "Ja w internecie", którego Gmina Kawęczyn w partnerstwie z Turecką  Izbą Gospodarczą jest również beneficjentem.

Celem programu, skierowanego do dorosłych mieszkańców jest zwiększenie ich umiejętności poruszania się w sieci, bezpieczeństwa w internecie i wzmocnienia pozycji na rynku pracy.

Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania  z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+), poruszania się w portalach społecznościowych czy wykorzystywania internetu we własnej działalności biznesowej.

Dlaczego warto?

Dzięki programowi "Ja w Internecie" gmina Kawęczyn wprowadzi mieszkańców w świat Internetu, pokaże, jak funkcjonują social media, jak załatwiać codzienne sprawy w sieci i kontaktować się za pomocą Internetu. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat tworzenia stron internetowych, wykorzystywania Internetu we własnym biznesie, ochrony dzieci przed niepożądanymi treściami.

Tematy szkoleń:

•             Rodzic w Internecie,

•             Mój biznes w sieci,

•             Moje finanse i transakcje w sieci,

•             Działanie w sieciach społecznościowych,

•             Rolnik w sieci,

Ja w Internecie, czyli kto?

W szkoleniach mogą uczestniczyć dorośli od 25 roku życia mieszkańcy województwa wielkopolskiego, w tym osoby niepełnosprawne, pracujące jak i  bezrobotne, gównie mieszkańcy  Gmina Kawęczyn.

Jedna osoba może wziąć udział w jednym szkoleniu organizowanym przez Gminę Kawęczyn  i Turecką Izbę Gospodarczą.

Szkolenia dostosowane będą do stopnia wiedzy uczestników.

Wszelkie informacje o projekcie, w tym terminy rekrutacji, tematy, miejsca szkoleń itp. udostępniane będą sukcesywnie na stronach internetowych Gminy Kawęczyn  www.kaweczyn.pl  i Tureckiej Izby Gospodarczej www.tig.turek.pl