wtorek, 16 października 2018r. Imienieny Gawła i Ambrożego

Strona główna separator separator separator Podziękowania dla drużyn MDP z terenu Gminy Kawęczyn

Podziękowania dla drużyn MDP z terenu Gminy Kawęczyn

Zawodnicy z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, którzy w tym roku rewelacyjnie reprezentowali naszą gminę we wrześniowych Mistrzostwach Polski według regulaminu CTIF w Licheniu Starym, a także ich rodziny, trenerzy i opiekunowie otrzymali 10 pażdziernika w sali OSP Żdżary specjalne podziękowania z rąk wójta Jana Nowaka oraz Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Jarosława Pasika. Podziękowano również tym, którzy wspierali młodych druhów w ich codziennych staraniach o najwyższe wyróżnienia

Przypomnijmy, że podczas Ogólnopolskich Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Licheniu Starym nasza reprezentacja spisała się fantastycznie. Drugie miejsce zajęła MDP Głuchów , trzecie - MDP OSP Żdżary, a drużyna MDP OSP Będziechów ostatecznie uplasowała się na ósmej pozycji!

Przed młodzieżowymi drużynami już stoją kolejne wyzwania. W listopadzie okaże się, ile drużyn będzie liczyć reprezentacja Polski na olimpiadę w Szwajcarii i czy możliwa będzie kwalifikacja drużyny z naszego regionu. Wiadomo już jednak, że spośród trzech sędziów z Polski jeden będzie pochodzić z gminy Kawęczyn. Nominację na sędziego międzynarodowego otrzymał druh Jarosław Pasik.