piątek, 23 sierpnia 2019r. Imienieny Filipa i Apolinarego

Strona główna separator separator separator Otwarte spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Otwarte spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH

dr Adam Bodnar

zaprasza na otwarte spotkanie w Turku

Kiedy?

19 lutego  2019 r. (wtorek), w godz. 11.30 – 13.30

Gdzie?

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera Pl. Wojska Polskiego 1

Dla kogo i po co?

Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby opowiedzieć Rzecznikowi o ważnych problemach, z którymi się zmagają, zwłaszcza o tym, co jest ważne dla regionu, ale też i o rzeczach dobrych, które warto upowszechnić w całym kraju.

Rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar uważa, że o stanie praw człowieka w Polsce nie można dowiadywać się tylko z pism przysyłanych do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Dlatego od początku swojej kadencji jeździ po Polsce i spotyka się zarówno z mieszkańcami, jak i przedstawicielami organizacji społecznych.

Na czym polega spotkanie?

Na początku Rzecznik krótko opowiada, na czym polega jego praca, a następnie uważnie słucha każdego, kto chce zabrać głos. Zgłaszane tematy i problemy są dokładnie notowane, a zgłaszający mogą liczyć na informację zwrotną, co się stało z jego sprawą.

Co należy zrobić aby wziąć udział w spotkaniu?

Spotkanie jest otwarte i bezpłatne więc wystarczy na nie przyjść. Nie jest wymagane wcześniejsze zgłoszenie udziału. Jednak ułatwia nam ono organizację i przygotowanie merytoryczne spotkania. Dlatego zachęcamy Państwa do wcześniejszego pisemnego zgłoszenia za pośrednictwem formularza lub maila zagadnień dotyczących naruszania praw człowieka lub lokalnych problemów i spraw.

Link do formularza:

www.rpo.gov.pl/formularz/spotkania-w-Wielkopolsce