wtorek, 16 października 2018r. Imienieny Gawła i Ambrożego

Strona główna separator separator separator Koło Gospodyń Wiejskich ze Żdżar Wicemistrzyniami w I Turnieju KGW Południowej Wielkopolski

Koła Gospodyń Wiejskich 15 września rywalizowały w Dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie w I Turnieju KGW południowej Wielkopolski. W zmaganiach uczestniczyły gospodynie ze Żdżar i Tokar, a kibicowali im wójt Jan Nowak wraz z sołtysem Żdżar Ryszardem Jaśkiewiczem. Ideą imprezy było utrwalanie i popularyzacja kultury ludowej Południowej Wielkopolski poprzez wspólną zabawę i rywalizację. KGW brały udział w następujących konkurencjach: kulinarnej, literackiej, rękodzielniczej i sprawnościowej. Turniej organizowało Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolska Izba Rolnicza.

Gospodynie ze Żdżary zajęły II miejsce i otrzymały nagrodę w wysokości 2000,00 tys zł.